درمان اضطراب و مشکلات خواب با طب سوزنی لیزری و لیزر موضعی


Dr. Ansari 18 آذر 1398 دقیقه مطالعه
درمان اضطراب و مشکلات خواب با طب سوزنی لیزری و لیزر موضعی

اختلالات خواب از جمله کم خوابیدن یا زیاد خوابیدن، پریدن از خواب، نرفتن به خواب عمیق، نیاز به مدت زمان طولانی برای به خواب رفتن در صورت درمان نشدن موجب خستگی مزمن، ضعف سیستم ایمنی، کاهش قدرت کنترل مشکلات و … گردد. امروزه شایع ترین علت اختلالات خواب را افسردگی و اضطراب می دانند. بررسی ها حاکی از آن است که حدود 35 تا 45 % افراد بزرگسال در کشورهای غربی و یک سوم مردم ایران دچار اختلال خواب از نوع بی خوابی هستند و داروهای خواب آور جزو شایع‌ترین داروهایی است که این افراد مصرف می کنند.
اگر بعد از رفتن به رختخواب حدود ۲ تا ۳ ساعت طول میکشد تا به خواب بروید، دچار مشکل اضطراب هستید. نوع دیگری از بیخوابی وجود دارد که در آن بعد از چند ساعت خواب کوتاه، از خواب می‌پرید و دیگر قادر به خوابیدن نیستید. این نوع بی خوابی نیز ناشی از افسردگی میباشد؛ هرچند افسردگی می تواند دلیل پرخوابی نیز باشد.
یافته های دانشمندان نشان می دهد کم خوابی و بدخوابی در بروز بیماری‌های مثل آلزایمر، پارکینسون و اختلالات قلبی و عروقی مثل دیابت و فشار خون نقش دارد. همچنین اضطراب و متعاقبا بی خوابی باعث پرخاشگری و عدم کنترل رفتار می‌شود و پیری زودرس چهره و دیگر مشکلات روحی- روانی را موجب می گردد.

تحقیقات امروزی ثابت کرده است طب سوزنی با آزاد کردن اندورفین که در نتیجه تحریک نقاطی خاصی از بدن حاصل می شود، دارای اثرات عمیقی بر اضطراب و درمان اختلالات خواب است. بررسی هایی که در سال‌های اخیر انجام شده نشان می‌دهد طب سوزنی حتی از داروهای ضد افسردگی مانند فلوکستین نیز بهتر عمل می کند. این کار باید حتماً توسط پزشک متخصص در زمینه طب سوزنی انجام شود، البته پزشک می تواند در جلسات درمانی جای برخی نقاط موثر در درمان اضطراب و بی خوابی را به شما نشان دهد و شما با فشار این نقاط به مدت یک دقیقه در زمانی که عصبی هستید یا دچار بیخوابی شده‌اید، بر این مشکل غلبه کنید.
تحریک نقاط مربوط به اضطراب و بی خوابی باعث برطرف شدن تپش قلب و احساس ترس، تنگی نفس، ضعف حافظه و ضعیف شدن سیستم ایمنی می گردد.

نمونه بالینی زیر تاثیر طب سوزنی، لیزرآکوپانکچر و لیزر موضعی کم توان در برطرف شدن اضطراب، بی خوابی و ضعف سیستم ایمنی را نشان می دهد:

بیمار ۳۲ ساله به دلیل مشکل خواب و اضطراب شدید به مطب ما مراجعه کردند. همچنین در هنگام مراجعه سیستم ایمنی ضعیفی داشتند، به طوری که در زمان پریودی حتی در تابستان هم دچار سرماخوردگی می‌شدند.
ایشان برای مشکل پرش از خواب قرص آلپرازولام مصرف می‌کردند که پس از اولین جلسه درمان مصرف این قرص را قطع نمودند؛ چراکه مشکل از خواب پریدن در نیمه های شب در همان جلسه اول برطرف شد و خواب کامل ۷ ساعته داشتند. خوشبختانه در زمان پریودی نیز دچار سرماخوردگی نشدند.
با توجه به این که طب سوزنی بر روی کل بدن تاثیر می گذارد، با درمان مشکلات روحی- روانی مشکل ضعف سیستم ایمنی نیز برطرف شده است و درمان تا ۱۲ جلسه برای جلوگیری از عود مشکلات ادامه دارد.
بیمار شاگردان خود را که اضطراب جدایی از والدین در هنگام رفتن به مدرسه داشتند و صبح‌ها با گریه به مدرسه می‌آمدند، به مطب ما معرفی کردند و خوشبختانه درمان در آنها نیز موفقیت آمیز بوده است.

اینستاگرام: Dr.Abbas_Ansari@

تلگرام: DrAnsariClinic@

021-26767205

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*