پیشگیری از یائسگی کامل تا سنین زیر 49 سال


Dr. Ansari 7 خرداد 1402 دقیقه مطالعه
پیشگیری از یائسگی کامل تا سنین زیر 49 سال

طبق دیدگاه طب سنتی چینی (TCM)، چرخه های هورمونی بدن ارتباط نزدیکی با انرژی سیستم های کبد و کلیه دارند. کبد انبار خون و مسئول جریان روان فرآیندهای چرخه ای بدن از جمله قاعدگی است. کلیه ها جینگ یا جوهرۀ حیات را ذخیره می کنند که به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. رویکرد TCM برای مدیریت دوره پیش از یائسگی معمولاً شامل تقویت کلیه ها و تنظیم کبد است.

 

از دیدگاه علمی، تصور می‌شود که طب سوزنی برای یائسگی با تنظیم هورمون‌های زنانه مانند استروژن، کاهش استرس و تنظیم انتقال‌دهنده‌های عصبی مانند سروتونین در مغز عمل می‌کند. این بدان معنی است که می تواند وضعیت را در سطح فیزیکی و احساسی تسکین دهد.

درمان‌های طب سوزنی به طور جداگانه با نیازهای منحصر به فرد هر بیمار طراحی می‌شوند. برای برخی افراد، طب سوزنی به تنهایی ممکن است کافی باشد، اما برخی دیگر ممکن است بخواهند آن را با داروهای گیاهی یا طب مدرن ترکیب کنند تا اثرات آن را افزایش دهند.

 

منبع:https://encircleacupuncture.com/perimenopause-5-ways-acupuncture-can-help/

نمونه بالینی پیشگیری از یائسگی کامل (در مطب کتر عباس انصاری)

خانم ۴۹ ساله که ۳ سال قبل به علت کاهش ذخیره تخمدان با AMH برابر 0.06، FSH برابر 30 و LH برابر 54 به مطب ما مراجعه کردند.

همچنین ایشان مبتلا به آندومتریوز و سندرم تخمدان پلی کیستیک بودند.

۱۲ جلسه طب سوزنی، لیزرآکوپانکچر و لیزر موضعی رحم و تخمدان برای ایشان انجام شد. پس از این دوره درمانی تا یک سال هیچ مشکلی نداشتند و مشکل لکه بینی که قبل از مراجعه داشتند، به طور کامل برطرف شد.

پس از ۱۲ ماه، مجدداً مراجعه کردند و با چند جلسه طب سوزنی، قاعدگی ایشان کماکان به طور منظم ادامه یافت.

در فروردین ۱۴۰۲ به علت قطع پریود و گرگرفتگی مراجعه کردند که درمان به صورت هر دو هفته یکبار یا هفته ای یکبار انجام شد و مجدداً قاعدگی ایشان برگشت و هفته پیش پریود بودند.

تست FSH و LH در یائسگی وزدرس

سونوگرافی اندومتریوز در خانم 46 ساله با یائسگی زودرس

یائسگی وضعیتی است که در نهایت همه زنان با آن مواجه می شوند، اما خبر خوب این است که با استفاده از درمان های طبیعی مانند طب سوزنی، می توانید کل تجربه را بسیار آسان تر کنید.

با بازگرداندن تعادل بین بدن و ذهن، طب سوزنی می تواند علائم یائسگی جسمی و احساسی را تسکین دهد و نیاز شما به داروهایی مانند HRT (هورمون درمانی جایگزین) را کاهش دهد.

 

تلفن های مشاوره رایگان:

اطلاعات تماس مطب دکتر عباس انصاری- طب سوزنی و لیزر

021-26767205

09106642920

پیج اینستاگرام: dr.abbas_ansari@

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*