درمان ریزش مو (آلوپسی) با طب سوزنی


Dr. Ansari 27 بهمن 1395 دقیقه مطالعه
درمان ریزش مو (آلوپسی) با طب سوزنی

طب سوزنی و درمان ریزش مو (آلوپسی)

علت قطعی ریزش مو یا در اصطلاح پزشکی آلوپسی ناشناخته است .محققان ژاپنی علت ریزش مو را به ژنهای افراد نسبت داده اند در صورتیکه این فرضیه هنوز اثبات نشده است . مردم آمریکا سالانه برای درمان ریزش مو 5/3 ملیارد دلار پرداخت می کنند . بنا به مطالب واشینگتن پست بیشتر محصولات تجویز شده بدون اثر در درمان ریزش مو هستند.

اکنون زمانی است که طب سوزنی و درمان گیاهی چینی را برای درمان انتخاب کنیم .این ترکیب برای هزاران سال با نتایج چشمگیر در درمان ریزش مو (آلوپسی) موثر واقع شده است پس چنامچه تغییراتی در موهای خود مشاهده نمودید از جمله نازک شدن ، کم حجمی والگوهای کچلی ، به درمان ترکیبی طب سوزنی را اقدام کنید.

طب سوزنی بطور سیستماتیک بدن را هماهنگ می نماید .همچنین پوست کف سر به خودی خود جریان خون را بهبود بخشیده و منجر به رشد موها می شود . طب سوزنی همراه با درمانهای گیاهی موضعی با فرمولهای متفاوت محرکهایی

برای رشد مو می باشند .

چه دلایل و عواملی باعث ریزش مو (آلوپسی) می شوند

محققان براین باورند که دلایل مختلفی مثل ژنتیک ، محیط ، هورمونهای آندوژنی سبب  ریزش مو می شوند.الگوی ریزش مو تحت اثر هورمونی به نام دی هیدروتستوسترون (DHT) است. این هورمون باعث تحلیل رفتن فولیکولها ،کوتاه شدن طول عمر موها ومانع رشد موهای نرمال می شود .ریزش موی آندروژنیک عمدتا سبب ریزش موی زنان و مردان  می شود. در مردان خطوط ریزش مو به سرعت پدیدار می شود .در زنان الگوی کچلی وجود ندارد اما ریزش از تاج سر و فرق همچنین نازک شدن مو مشاهده می شود.برخی مردان نیز همین الگوی ریزش مو را نیز تجربه می کنند.

چگونه طب سوزنی  ریزش مو(آلوپسی) را درمان می کند

در طب چینی ،مو به عوامل حیاتی مثل خون و سلامت اندامهای داخلی بستگی دارد.با قوی شدن این قسمتهای بدن موها دوباره رشد می کنند. با استفاده ازطب سوزنی و گیاهان دارویی برروی پوست سر می توان به سلامت اندامهای درونی و بهبود گردش خون جهت سلامتی و رشد و حجیم کردن موها دست یافت.

 

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*