آشنایی با اندام داخلی کبد – کتاب جیوانی مترجم دکتر عباس انصاری


Dr. Ansari 28 مهر 1393 دقیقه مطالعه
آشنایی با اندام داخلی کبد – کتاب جیوانی    مترجم دکتر عباس انصاری

کبد عملکردهای مهم بسیاری از جمله ذخیره سازی خون دارد که جریان روان چی در سرتاسر بدن را تامین و اقامتگاهی برای روح آسمانی فراهم می آورد، خون کبد جهت تغذیه ماهیچه، تاندون، و رباط‌ها بسیار مهم است و از اینرو امکان فعالیت‌های فیزیکی را فراهم می¬آورد و خون را برای رحم ذخیره و یک قاعدگی منظم را تضمین می نماید. جریان روان چی کبد برای تمام فرایندهای فیزیولوژیک در هر اندام و هر بخش از بدن ضروری است.
در سطح روحانی، روح آسمانی یا اتری با حمایت ذهن (Shen) از طریق الهام، خلاقیت، رویا و حس تشخیص مسیر زندگی، نقش بسیار مهمی در زندگی فکری و ذهنی- روانی فرد ایفا می‌کند.
کبد و بویژه خون کبد در توانایی ما در بازیابی انرژی نیز مسئول است و به مقاومت بدن به عوامل بیماریزای خارجی کمک می‌کند.
کبد اغلب با یک ژنرال ارتش مقایسه می‌شود، چراکه مسئول کل طرح‌های عملکردی بدن توسط تامین جریان روان در مسیر درست چی می‌باشد، در حالیکه طرح و برنامه ریزی در یک سطح فیزیکی بازتاب جریان روان چی کبد است که تمام اندام‌ها را تحت تاثیر قرار می دهد.
در سطح ذهنی و روحانی، کبد توانایی و ظرفیت ما در ایجاد برنامه و تشخیص مسیر زندگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد: این ویژگی اصولا به روح آسمانی بستگی دارد. به خاطر همین ویژگی است که گفته می‌شود اگر کبد در وضعیت سلامت خوبی باشد منشا جرات، شهامت و ثبات قدم نیز خواهد بود. به هر حال ویژگی جرات به وضعیت کیسه صفرا نیز بستگی دارد.

برای مشاهده ادامه مطالب روی لینک زیر کلیک کنید

عملکردهای کبد از کتاب جیوانی ترجمه دکتر عباس انصاری

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*