التهاب آشیل و طب سوزنی لیزری


Dr. Ansari 21 تیر 1399 دقیقه مطالعه
التهاب آشیل و طب سوزنی لیزری

طب سوزنی بدن به همراه لیزرآکوپانکچر گوش درمان موثری برای دردهای اسکلتی- عضلانی است.
بیمار خانوم ۴۱ ساله که از یک سال قبل دچار درد در تاندون آشیل پای راست بودند. علاوه بر طب سوزنی بدن، ناحیه مشخصی از گوش را که در ویدیو می بینید و مربوط به تاندون آشیل است، با دستگاه لیزر اسکن کرده و تابش لیزر می دهیم و سپس روی این نقطه، ASP یا سوزن های نیمه دائمی گوش قرار می دهیم.
درد تاندون آشیل پای راست بیمار از بهمن ماه ۹۷ به طور ناگهانی شروع شد. درد در ابتدا کم بود، اما با راه رفتن بیشتر، درد خیلی شدید تر شده و حتی بیمار به مرحله ای رسیدند که در هنگام راه رفتن می لنگیدند.
متخصصان ارتوپد عمل تاندون آشیل را پیشنهاد کردند که با هزینه‌های بالایی همراه بود. بیمار با توجه به شرایط خود تصمیم به درمان با روش های غیر جراحی داشتند و چند جلسه شاک ویو تراپی (Shock Wave Therapy) و اوزون تراپی انجام دادند؛ با این روشها درد نسبتاً بهتر شد، اما کاملاً از بین نرفت و در نهایت تصمیم به انجام طب سوزنی گرفتند.

با انجام چند جلسه طب سوزنی و لیزر آکوپانکچر درد از صد درصد به پنج درصد کاهش یافته است. بیمار جلسه ششم شرا پشت سر گذاشته اند.
در جلسه اول درمان تقریباً درد به ۵۰ درصد کاهش یافت. همچنین، بیمار از دوران کودکی اضافه وزن و تمایل زیادی به مصرف شیرینی‌جات داشتند.
با انجام طب سوزنی گوش اشتها به شیرینی ۵۰ درصد کمتر شده و طبق نظر خود ایشان سوخت و ساز بدنشان بهتر شده است.

همانطور که قبلاً نیز گفته بودیم، طب سوزنی طب کل‌نگر است که بر کل بدن اثر می گذارد و ما در حال حاضر به طور اختصاصی برای کاهش وزن ایشان درمان انجام نداده ایم، چون مشکل اصلی ایشان تاندون آشیل بود، ولی با همین درصد معدودی که برای کاهش وزن درمان انجام شده، نتایج خوبی به همراه داشته است و انشاءالله پس از اتمام درمان تاندون آشیل برای کاهش وزن به طور اختصاصی درمان انجام خواهد شد.

 

www.Instagram.com/dr.abbas_ansari

021-26767205

09106642920

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*