درمان آلرژی یا حساسیت با طب سوزنی


مدیر سایت 23 بهمن 1394 دقیقه مطالعه
درمان آلرژی یا حساسیت با طب سوزنی

برای بسیاری از افراد فصل بهار و تابستان فصولی همراه با آلرژی هستند. در حالی که این فصل ها برای استفاده از فضای آزاد فرصت مناسبی به شمار می آیند اما بسیاری از مردم به دلیل علائم آزاردهنده ای مثل گرفتگی بینی، خارش چشم ها و خستگی نمی توانند از این ماه های گرم سال لذت ببرند. برای بسیاری دیگر که در تمام فصول سال دچار آلرژی هایی که ناشی از محیط، تغذیه یا دیگر عوامل هستند می تواند همین علائم یا حتی علائمی ناراحت کننده تر از جمله مشکلات پوستی، دشواری در تنفس یا شوک آنافیلاکسی مشاهده شود.

داروهای تجویز شده و کمک هایی که نیازی به تجویز پزشک نداشته و به حل مشکلات آلرژی کمک می کنند بسیارند اما تقریبا همگی بدون توجه به مشکلات اساسی در مورد سیستم ایمنی، تنها سرپوشی بر این علائم هستند. طب چینی از سیستم درمانی خودِ بدن برای کمک به رهایی از این علائم، تصحیح عدم تعادل سیستم ایمنی، جلوگیری از بروز عفونت و تقویت بهبود بافت های سینوسی استفاده می کند.

راه های درمان موفق آلرژی ها

بطور کلی در بهار و تابستان، آلرژی ها در اثر گرده های درختان، علف ها و چمن های جابجا شده بوسیله باد ایجاد شده و عطسه، گرفتگی بینی، آبریزش بینی، خارش قرمزی و جاری شدن اشک چشم، سردرد، خستگی، سرفه و خس خس سینه را موجب می شوند. زمانی که آلرژن ها و آنتی بادی ها در افراد مبتلا به رینیت آلرژیک واکنش نشان می دهند غشاهای مخاطی بینی متورم شده و ممکن است از مسیر تخلیه از راه سینوس ها مسدود شده و منجر به التهاب سینوس در بسیاری از افراد گردد.

بنابراین عفونت های ویروسی از عوارض بسیار شایع رینیت آلرژیک به حساب می آید. در مورد آلرژی های غذایی و هر نوع ماده آلرژی زا، این واکنش می تواند بسیار شدید شود تا حدی که تهدیدی برای زندگی فرد باشد زیرا ورم ها می تواند آنقدر وخیم باشد که راه های هوایی را به طور کامل مسدود کرده و در صورت نبود اقدامات اورژانسی تنفس را ناممکن سازد.

طب سوزنی و درمان حساسیت فصلی

زمانی که سیستم ایمنی ضعیف است ممکن است واکنش های بیش از حد، نسبت به ذرات یا مهاجمان خارجی وارد شده به بدن، رخ دهد. تصور کنید کودکی خسته و گرسنه است و شما سعی می کنید او را مجبور به انجام کاری کنید که دوست ندارد- نتیجه ناخوشایند حاصل از اینکار شبیه عکس العمل یک سیستم ایمنی ضعیف و خسته است.

زمانی که سیستم ایمنی ضعیف است ممکن است واکنش های بیش از حد، نسبت به ذرات یا مهاجمان خارجی وارد شده به بدن، رخ دهد.

برای تسکین موفقیت آمیز شرایط آلرژی باید ابتدا مشخص شود چرا سیستم ایمنی ضعیف است و افراطی عمل می کند. آیا دلیل این امر بوجود آمدن و افزایش غلظت توکسین ها، خستگی ناشی از کار زیاد جسمی، استرس یا کم‌خوابی یا شاید پیش زمینه ارثی یا ژنتیکی است؟ مجموعه مامی تواند علاوه بر درمان علائم آلرژی به طور همزمان هر گونه دلیل اصلی آن ا نیز برطرف سازد.

طب سوزنی و آلژی فصلی

هدف ما این است که علائمی که هم اکنون تجربه می کنید و همچنین رویدادهای عمده از زندگی و سلامت خود را تشخیص دهیم چرا که در طب چینی چگونگی ارتباط آلرژی شما به دیگر شرایط سلامتیان بررسی می شود. پس از مشاوره طرح درمانی فردی پیشنهاد می شود که شامل طب سوزنی، داروهای طب چینی و تغذیه درمانی است. آنگاه پزشک شما به هر سوالی که پیش از درمان دارید پاسخ خواهد داد.

ادامه را در :   درمان های ویژه ما برای غلبه بر آلرژی   مطالعه کنید.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*