درمان ناباروری و یائسگی زودرس با طب سوزنی لیزری و لیزر موضعی تخمدان ها و رحم

 یائسگی زودرس و یا ناباروری بعلت های گوناگون رخ می دهد؛ بنابراین، برخی بیماران با یک دوره ۱۲ جلسه ای به درمان پاسخ می دهند، اما برخی نیاز به دور دوم درمان دارند، از اینرو لازم است بیماران سریعا بعد از دوره اول درمان نا امید نشوند، چرا که در بین نمونه های بالینی مواردی وجود داشتند که بعد از ۳ تا ۴ ماه باردار شده اند.
لیزرآکوپانکچر روشی نوین است که در کشورهای مختلف انجام می‌شود و خوشبختانه روزنه امیدی برای افراد مبتلا به یائسگی زودرس و ناباروری است؛ حتی در کتاب‌های تخصصی زنان توصیه شده قبل از IVF طب سوزنی انجام شود، چرا که طب سوزنی شانس موفقیت IVF را افزایش می یابد.

در کتاب Novak’s Gynecology 2020 (بیماری های زنان نواک) در صفحات ۵۴۳،۵۴۷،۵۳۹،۵۳۸ چاپ انگلیسی، ذکرشده که طب سوزنی شانس IVF مثبت را افزایش می دهد و برای خانم های یائسه، تخمدان پلی کیستیک و دردهای قبل از قاعدگی موثر است.

نمونه بالینی زیر خانم ۳۷ ساله را نشان می دهد که از تیرماه سال ۹۷ متوجه شدند مبتلا به یائسگی زودرس هستند و FSH و LH و AMH  به ترتیب برابر با ۵۴ و ۲۸ و ۰٫۰۲ بود؛ بنابراین متخصصین تنها راه بارداری را تخمک اهدایی می‌دانستند.
بیمار حس به راحتی قادر به پذیرفتن آن نبودند و از نظر روحی نیز وضعیت خوبی نداشتند.
بیمار از طریق اینستاگرام با مطب اینجانب آشنا شدند و به طور همزمان مادر ایشان نیز به طور تصادفی با درمان های ما آشنا شده بودند، در نتیجه تصمیم گرفتند با وجودی که اعتقادی به طب سوزنی نداشتند، به مطب ما مراجعه کنند.
بعد از مراجعه ۱۲ جلسه درمان با لیزرآکوپانکچر، لیزر موضعی تخمدان ها و رحم و طب سوزنی صورت گرفت و FSH به ۲۱ و LH به ۸ کاهش و  AMH به ۰٫۰۹ یعنی بیش از ۴ برابر افزایش یافت.
بیمار در فاصله زمانی که معمولا بین دوره اول و دوم درمان (معمولا هفت تا ده روز) به عنوان استراحت داده می شود و قبل از اقدام برای دور دوم درمان به صورت طبیعی و بدون مصرف هر گونه داروی گیاهی ویا شیمیایی باردار شدند.

 

 

 

آزمایش قبل از درمان

آزمایش قبل از درمان

 

آزمایش پس از درمان

آزمایش پس از درمان

 

جواب آزمایش بارداری

جواب آزمایش بارداری

 

سونوگرافی حاملگی

سونوگرافی حاملگی

 

سونوگرافی

سونوگرافی

 

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.