نمونه درمانی درمان عوارض بیماری فلج مغزی با لیزرآکوپانکچر و لیزر گوش

فلج مغزی اصطلاح کلی برای ضایعات مزمن مغزی است که کنترل حرکتی فرد را مختل می کنند. علائم فلج مغزی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و علائم آن با گذشت زمان تغییر نمی کنند درنتیجه یک بیماری پیشرونده نیست. بنابراین اگر فرد مبتلا به فلج مغزی با گذشت زمان مشکلات او بیشتر شود، ممکن است این مشکلات چیز دیگری غیر از ضایعه فلج مغزی او باشد.
فلج مغزی کودکان ممکن است در یک دست یا پا در یک طرف بدن، تنها پاها، چهار دست و پا، و یا هر ترکیبی از دست و پاها را درگیر کند. ناتوانی برای کنترل عضلات خم و راست کننده دست و پا از شایع ترین علامت فلج مغزی در کودکان است.
بیماران مبتلا به فلج مغزی می توانند انواع علائم را داشته باشند. این علائم عبارتند از:

مشکل در حرکات ظریف مثل نوشتن و استفاده از قیچی
مشکل حفظ تعادل در راه رفتن
مشکلات یادگیری
مشکلات بینایی مثل انحراف چشم
مشکل در صحبت کردن
مشکل در بلع

لیزر آکوپانکچر روش نوینی در طب سوزنی است که در آن به جای استفاده از سوزن از لیزر کم توان، بدون عارضه و بدون درد استفاده میشود و به دلیل عدم استفاده از سوزن، روش مناسبی برای کودکان محسوب می شود؛ چرا که کودکان معمولا از سوزن ترس دارند.
درمان در این روش با تحریک لیزری نقاط خاصی از بدن یا گوش صورت می گیرد.
همانطور که در ویدیو ها مشاهده می کنید، بیمار ۹ ساله به دلیل سی پی سمت راست بدن مراجعه کرده است.
بیمار قبل از درمان چه در حالت نشسته یا دراز کش، پاهای خود را به درون شکم جمع می‌کرد و معمولاً در حالت چمباتمه قرار داشت. پس از یک دوره درمان با لیزر آکوپانکچر و لیزر موضعی بر روی نقاط سر، وضعیت فیزیکی بیمار درحالت خواب و بیداری نرمال شده است؛ به راحتی زانوها را خم میکند، بنابراین مشکل راه رفتن غیرطبیعی برطرف شده و قادر به راه و بازی کردن است. همچنین، دوچرخه سواری می کند، درحالی که قبل از درمان به هیچ وجه قادر به انجام آن نبوده است.
درمان کاملتر بیمار انشاالله پس از یک وقفه یک ماهه ادامه خواهد یافت.

قبل از درمان

بعد از درمان

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.