ورود طب سوزنی به آمریکا

در ۱۹۹۱ پروتکل طب سوزنی گوش در مرکز بازتوانی (ریکاوری) لینکن در نیویورک به بریانت آموزش داده شد. دکتر میشل اسمیت، پروتکل را در ۱۹۷۰ برای درمان معتادان مورد استفاده قرار داده و از آن زمان درمانگران را آموزش داده و به اثربخشی طب سوزنی گوش در سرتاسر جهان کمک کرده است.

 

درمان

پروتکل استفاده از پنج نقطه گوش NADA (مرکز ملی سمیت زدایی با استفاده از طب سوزنی) همیشه مورد استقبال بوده و مهمترین پروتکل درمانی در زمینه ترک اعتیاد محسوب می شود.

 

فرو کردن سوزن هایی که به باریکی کاغذ هستند تنها به یک یا دو دقیقه زمان نیاز دارد. در مجتمع ارتقاء سلامت پارسیان بیمار برای مدت ۳۰ دقیقه یا بیشتر روی تخت یا صندلی قرار می گیرند و در محیط آرام کلینیک برخی از بیماران به آرامشی مانند مدیتیشن فرو می روند.

 

پنج نقطه پروتکل عبارتند از: (۱) نقطه اتونومیک که به آرام کردن سیستم عصبی و آرامش و ریلاکسیشن کلی بدن کمک می کند؛ (۲) نقطه شِن مِن یا دروازه روح که اضطراب و ناآرامی را کاهش می دهد؛ (۳) نقطه کلیه برای آرام کردن ترس و درمان اندام های داخلی؛ (۴) نقطه کبد برای سمیت زدایی، تصفیه خون و مهار پرخاشگری ؛ (۵) نقطه ریه که به تنفس بهتر بیمار و رهایی او از ناراحتی ها کمک می کند.

 

حتی می توانیم از بیمار بخواهیم که هر روز از بین این نقاط، نقاطی که ترجیح می دهد را انتخاب کند. برای زنان باردار تنها از دو نقطه شِن مِن و نقطه ریه استفاده می شود. بسیاری از افرادی که برای اولین بار طب سوزنی گوش را دریافت می کنند از حس خوشایند و غیرمعمول آن که شبیه به مدیتشن است احساس رضایت و لذت دارند.

همچنین در مجتمع ارتقاء سلامت پارسیان، بیماران مرکز سلامت روان با مشکلات روانی نیز پذیرش می شوند. افرادی که از پیس میکر (pacemaker) استفاده می کنند نمی توانند طب سوزنی دریافت کنند و قبل از انجام طب سوزنی هشدارهای لازم به بیماران خاص مثل بیماران هموفیلی و دیابتی داده می شود.

 

درباره دکتر عباس انصاری

دکتر عباس انصاری از شهر اصفهان و فارغ التحصیل دکترای عمومی MD از دانشگاه علوم پزشکی شیراز درسال ۱۳۷۱ می باشند.سپس به چین رفته و پس از گذراندن دوره مقدماتی طب سوزنی   introductory  course of acupuncture and moxibustion  از آکادمی طب سوزنی اینترنشنال دانشگاه پکن چین و سپس کسب مدارک دوره های عالی طب سوزنی Advanced course of acupuncture and moxibustion  به درمان بیماران با این روش طبی پرداخته اند . علاوه بر این دوره های مبانی طب سنتی ایران، حجامت، زالو درمانی و فصد را گذرانیده اند و در این زمینه ها فعالیت می کنند.

 

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.