نمونه بالینی درمان عوارض بیماری پارکینسون با لیزرآکوپانکچر

پارکینسون یک اختلال مغزی مزمن و پیشرونده است که موجب لرزش بدن، دشواری در راه رفتن و حرکت، و عدم هماهنگی مغز و عضلات می شود. بیماری پارکینسون بعد از بیماری آلزایمر، شایع ترین بیماری مخرب اعصاب به حساب می آید.. این بیماری در اثر از بین رفتن یا ضعیف شدن یا آسیب به سلول های عصبی در مغز میانی به وجود می آید. این سلول های عصبی ماده ای به نام دوپامین، ترشح می کنند. زمانی که سلول های ترشح کننده دوپامین می میرند، مراکز دیگر کنترل کننده حرکات بدن به طور منظم کار نمی کنند. این بیماری با علائمی چون ترمور و لرزش دست و پا درحالت استراحت، کندی حرکات، سفت و خشک شدن دست و پا و بدن و عدم تعادل قابل تشخیص است.

همانطور که در ویدئوی زیر می بینید، بیمار قبل از مراجعه به مطب دکتر انصاری دچار لرزش سمت چپ بدن، به ویژه بیشتر بودن حرکات دست و پای چپ، گرفتگی تن صدا و کندی حرکات بدن بعد از اتمام تاثیر دارو بوده است.
پس از لیزر درمانی حرکات سمت چپ بدن حدوداً ۳۰ درصد کمتر شده و زمان کندی حرکات نیز به تاخیر افتاده است؛ بدین معنا که قبل از درمان با از بین رفتن تأثیر دارو، کندی حرکات بارزتر بود، اما پس از درمان این کندی به مراتب کمتر شده و تن صدا نیز طبیعی شده است.

اطرافیان کاملا متوجه افزایش سطح انرژی بیمار حداقل تا ۳۰ درصد و کاهش لرزش های اضافی بیمار هستند.

یک دوره لیزر آکوپانکچرو لیزر موضعی با فرکانس مربوط به بیماری پارکینسون برای بیمار فوق انجام شده است و انشاءالله درمان با فواصل بیشتر ادامه خواهد یافت تا درصد بهبودی افزایش یابد

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.