نمونه بالینی درمان دردهای اسکلتی- عضلانی صورت با لیزرآکوپانکچر گوش

میلیون ها نفر با مشکل درد صورت و فک روبرو هستند؛ مشکلی که نباید نادیده گرفته شود، زیرا درد مفاصل و استخوان های فک به ویژه درد فک پایین می تواند نشان از مشکل قلبی داشته باشد بنابراین؛ وظیفه پزشک این است که علت دقیق این درد را مشخص نماید.

شایع ترین علت درد فک اختلال مفصل گیجگاهی- فکی است، همان استخوانی که فک را به جمجمه وصل می کند. در این گونه موارد درد حتی می‌تواند تا ناحیه گردن، شانه ها، صورت و گوش نیز امتداد یابد و به طور کلی کیفیت زندگی فرد را متاثر می کند.
اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در طول شب دندان  قروچه دارید، مشکل فک شما می‌تواند ناشی از ساییدن دندان ها باشد، اما باید تاکید کنیم که ریشه این مشکل نیز استرس های هیجانی است؛ بدان معنا که ابتدا باید این مشکل را حل نمود.
در برخی موارد درد فک ناشی از درد عصب سه قلو یا نورالژی سه گانه است که باعث بروز درد در صورت از جمله فک فوقانی و تحتانی میشود.
حمله قلبی، مشکل سینوزیت، انواع سردردهای تنشی و عصبی که معمولاً ناشی از استرس هستند و درد عصبی عضلات می توانند عامل بروز درد فک باشند. بیمار مبتلا به این درد با مشکل در باز و بسته کردن فک، درد گوش، محدودیت حرکت فک و درد مفاصل و عضلات فک پایین، در مواردی قفل شدن فک، حساسیت زیاد به درد، سرگیجه، تب و ورم صورت مبتلا است.
چنین افرادی در خوردن غذاهای تقریباً سخت، خمیازه کشیدن، خوابیدن به پهلو یا شکم، مسواک زدن و نخ دندان با مشکل مواجه هستند.

لیزر آکوپانکچر گوش درمان موثری برای دردهای اسکلتی عضلانی است.
این روش درمانی با حرکت لیزر بر روی نقاط خاصی از گوش و بر اساس فرکانس خاص مربوط به هر مشکل انجام میشود.
بیمار مبتلا به محدودیت در حرکت فک سمت چپ صورت هستند و ده جلسه لیزر توسط دندانپزشک برای ایشان انجام شده که با بهبود ۶۰% همراه بوده است.
با انجام اولین جلسه لیزرآکوپانکچر گوش، دامنه حرکت فک کاملاً به حالت اولیه بازگشت و بهبودی کامل حاصل گردید.
قبل از انجام درمان بیمار در مسواک زدن  و استفاده از نخ دندان برای دندان های انتهایی سمت چپ دچار مشکل بودند و پس از درمان دامنه حرکت فک به حالت نرمال بازگشته و بیمار مشکلی در غذا خوردن یا مسواک زدن ندارد.

 

 

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.