لیزرآکوپانکچر و فلج مغزی در کودکان

فلج مغزی را نمی توان بیماری نامید؛ چراکه نوعی شرایط خاص مغزی و حرکتی است که مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و رفتارها را به دنبال دارد. مهمترین ویژگی کودکان مبتلا به فلج مغزی، ناتوانی در بروز واکنش های ارادی و حرکتی است. این مشکل دائمی، اما غیر پیشرونده است و با گذشت زمان بدتر نمی شود. با این حال، در صورت عدم توجه به عوارض این بیماری، همچنان که کودک بزرگتر می شود، عوارض خود را بیشتر نشان می دهند. بنابراین با انواع روشهای مختلف باید به دنبال درمان و یا کاهش علائم بود. از این رو شناخت و تعیین هرچه زودتر بیماری و شروع سریع درمان در سنین اولیه در اولویت قرار می‌گیرد و از آنجایی که کودک مبتلا به فلج مغزی دارای مشکلات گفتاری و اشکالات حسی، تمرکز توجه و مشکلات حرکتی است، درمانهای متفاوتی را می طلبد.

مشکلات رفتاری در کودکان فلج مغزی دارای شیوع زیادی است. یکی از شایع‌ترین آن ها، مشکل در روابط با همسالان است. تقریباً ۴۳ درصد از کودکان فلج مغزی از مشکلات رفتاری رنج می برند که تأثیر منفی بر عملکرد های روزانه و یادگیری آن ها خواهد داشت. در کودکان مبتلا به انواع فلج مغزی خفیف توانایی های عملکردی معمولا با استرس همراه است، چراکه کودک به راحتی حس می کند نقص آشکار نسبت به همسالان خود دارد و این نقص برای همیشه باقی خواهد ماند. خوشبختانه با استفاده از لیزرآکوپانکچر می توان تا حدود زیادی عوارض فلج مغزی را در کوکان بهبود بخشید.

 

بیمار چهار و نیم ساله از گیلان به دلیل مشکل گفتار و کاهش تمرکز و بی قراری به مطب ما مراجعه کردند.
ایشان دارای استرس زیاد و مشکل تلفظ، تمرکز و توجه بودند. بعد از یک دوره ۱۲ جلسه ای مشکل استرس تقریباً حل شده، تکلم بهبود یافته و کلمات را روانتر تلفظ می کند، ارتباطش با دیگران بهتر شده و بعد از دو ماه برای دور دوم درمان مراجعه کرده اند.
علت بیماری مشخص نیست و  یک سری از پزشکان بیماری را مربوط به زردی یا یرقان در دوران کودکی می دانند.

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.