سردرد و درمان با لیزرآکوپانکچر

انواع سردرد در طب سنتی و مدرن

یکی از معضلات زندگی ماشینی امروز استرس و اضطراب و درنتیجه انواع سردردها است. مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد لیزراکوپانکچر می تواند در تسکین میگرن، سردردهای تنشی و دیگر انواع سردرد های مزمن موثر باشد. این سردردها معمولا از دسته سردردهای عصبی هستند. بدین معنا که استرس و اضطراب مزمن باعث فعالیت بیشتر عصب سمپاتیک و مهار اعصاب پاراسمپاتیک می شود. اعصاب سمپاتیک سبب انقباض و پاراسمپاتیک موجب انبساط می شوند. زمانی که استرس و اضطراب باعث افزایش فعالیت اعصاب سمپاتیک و درنتیجه انقباض عروق خونی و کاهش خون رسانی به مغز می شوند. میگرن در اثر انبساط مجدد رگ ها و یک نوع واکنش دفاعی بدن برای افزایش خون رسانی به مغز است. به فور دیده شده است که فرد بعد از انجام ماساژ دچار حمله میگرن شده است؛ دلیل این امر تغییر وضعیت اعصاب از حالت سمپاتیک به پاراسمپاتیک است که افزایش جریان خون، ترشح هورمون های آرامبخش و واکنش های ضد التهابی را به دنبال دارد.

به طور کلی در طب سنتی چین سردرد ها به دو نوع دسته بندی می شوند در نوع اول که در آن سردرد نشان دهنده یک وضعیت بالینی است و تاکید بر وجود بیماری دیگری نیست این نوع سردردها شامل سردرد های عصبی و خوشه ای هستند در سردردهای نوع دوم معمولاً سردرد نشان از بیماری های دیگری مثل عفونت سینوسی، آلرژی یا تومورهای مغزی دارد. طب سوزنی معمولاً در سردردهای نوع اول مخصوصاً سردرد های ناشی از استرس و میگرن کاربرد بیشتری دارد. این نوع سردردها معمولاً تکرار شونده هستند.

درمان سردرد با لیزرآکوپانکچر (طب سوزنی لیزری)

یکی از مکانیسم های طب سوزنی که امروزه به صورت های مدرن از جمله لیزراکوپانکچر یا طب سوزنی الکتریکی انجام می شود، همین افزایش خون رسانی به بافت های تحت درمان و درنتیجه تسکین و درمان سردرد می شود. از آنجا که سردرد میگرن خود در جهت افزایش خونرسانی عمل می کند، مکانیسم طب سوزنی نیز برای این نوع سردرد متفاوت است و در جهت خونرسانی بیشتر عمل نمی کند. برای درمان این نوع سردرد برخلاف انواع دیگر سردرد نقاط طب سوزنی سر، گردن و بخش فوقانی بدن سوزن زده نمی شود، بلکه نقاط پایین تنه سوزن زده می شوند یا با لیزر کم توان تحت درمان قرار می گیرند، در اینصورت از منبسط شدن عروق خونی جلوگیری می شود.

لیزرآکوپانکچر روش درمانی موثر، فاقد درد و بدون عوارض جانبی برای درمان انواع سردردها است. بررسی انجام شده بر روی ۴۰۱ بیمار که از سردرد مزمن رنج می بردند، بهبود قابل ملاحظه ای در گروه درمان با لیزرآکوپانکچر نسبت به گروه کنترل یا شاهد نشان داد. در این روش تجویز نقاط طب سوزنی برای هر فرد متغیر بود. تشخیص و انتخاب نقاط مناسب برای هر بیمار توسط متخصص طب سوزنی انجام می گیرد.

 

 

آدرس: تهران- خیابان ولی عصر- بالاتراز پل همت- روبروی خیابان دهم گاندی- ساختمان ۷۹۰- واحد ۹ – مطب دکتر عباس انصاری

۰۲۱-۲۶۷۶۷۲۰۵

۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

تلگرام: DrAnsariClinic@

اینستاگرام: Dr.Abbas_Ansari@

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.