درمان یائسگی زودرس و عوارض ناشی از آن با لیزرآکوپانکچر و لیزر گوش

یائسگی فرآیند بیولوژیکی طبیعی و گذر از مرحله ای به مرحله دیگر است. این فرآیند با تغییرات هورمونی، فیزیکی و روانی اتفاق می افتد و کاملا طبیعی محسوب می شود. اما ممکن است به دلایلی این فرایند بسیار زودتر از موعد اتفاق بیفتد. اگر تخمدان ها قادر به ساختن هورمون نباشند و به تحریکات هیپوفیز که تنظیم کننده تخمدان هاست، پاسخ ندهند یائسگی زودرس را شاهد خواهیم بود.

یکی از عواملی که باعث یائسگی زودرس می شود، مصرف برخی داروها یا اعمال جراحی است؛ هیستروکتومی کامل (برداشتن رحم و تخمدان ها) در سنین پایین باعث یائسگی زودرس می شود ولی اگر فقط رحم برداشته شود و تخمدان ها خارج نشوند، معمولا باعث یائسگی نمی شود.

زنان مبتلا به سرطان که تحت شیمی درمانی و پرتودرمانی قرار می گیرند، ممکن است در معرض یائسگی زودرس قرار گیرند، اما معمولا این روند به تدریج رخ می دهد و ممکن است قبل از اینکه خانمی به دوران یائسگی برسد، ماه ها یا سال ها علایم دوران یائسگی داشته باشد.

اختلالات خواب و تعریق شبانه از پیامدهای گرگرفتگی است. این بیماران معمولا در حالی از خواب می پرند که بدنشان خیس عرق شده و به دنبال آن دچار لرز می شوند و حتی ممکن است در دوباره به خواب رفتن یا یک خواب عمیق دچار مشکل شوند. کمبود خواب و تغییرات هورمونی بر خلق و خو و همچنین سلامت آنها تاثیر سوء می گذارد و معمولا دچار خستگی، بی قراری، کاهش حافظه و عدم تمرکز می شوند. گاهی میل جنسی کاهش می یابد که علت آن می تواند تغییرات هورمونی و خلقی و تحریک پذیری فرد باشد.

این مشکل باید زودتر درمان شود. امروزه درمان قطعی برای این مشکل وجود ندارد، اما طب سوزنی لیزری درمان موثری برای بازگشت قاعدگی و برطرف شدن علائم یائسگی زودرس است.

همانطور که در فایل تصویری زیر مشاهده می کنید بیمار خانم الف. ر. ۴۷ ساله از تهران، بدلیل مشکل عوارض یائسگی زودرس که در سن ۴۰ سالگی به آن مبتلا شده به این مطب مراجعه کردند. طی این ۷ سال، بیمار از عوارض گرگرفتگی شدید، تعریق شبانه، اختلالات خواب، تحریک پذیری، خستگی مزمن و داغی کف پا رنج می برده است. پس از انجام ۶ جلسه طب سوزنی، لیزرآکوپانکچر و لیزر موضعی عوارض یائسگی بیمار بطور کامل برطرف شد و بیمار ۶۰۰/۱ گرم وزن کم کرد.

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کتاب، ابتدای بلوار کوهستان، پ ۲۸، ط ۴
تلفن:۲۶۷۶۷۲۰۵-۰۲۱

 
مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.