درمان شانه منجمد (یخزده) با لیزرآکوپانکچر

شانه ی یخ زده یا Frozen Shoulder بیماری نسبتا شایعی است که کپسول مفصل شانه را درگیر می کند، اما با تخریب غضروف مفصلی و استخوان همراه نیست. در این بیماری درد و خشکی و محدودیت حرکت ایجاد می شود. علائم با درد فزاینده شانه و بازو شروع شده و بتدریج افزایش یافته و با سوزش همراه است. حرکات مفصل نیز با شروع دردها محدود می‌گردد. بالا آوردن اندام فوقانی و بردن دست به پشت مشکل شده و بتدریج سخت تر می‌شود. گفته می شود حدود ۲ تا ۵ درصد از جمعیت دنیا این عارضه را تجربه می کنند.
تا به امروز علت این بیماری مشخص نشده است، اما یکسری عوامل مستعد کننده وجود دارند که شامل موارد زیر است:

ضربه یا جراحی در نزدیکی مفصل شانه
بی حرکتی طولانی مدت مفصل مثلا پس از شکستگی یا التهاب تاندون های مربوطه
کم کاری یا پرکاری تیرویید
پارکینسون
بیماری های قلبی
مشکلات هورمونی مثل دیابت

این بیماری بیشتر در خانم ها و بیشتر در سنین ۴۰ تا ۶۰ سالگی بروز می کند. فایل تصویری زیر مرحله قبل از درمان بیماری را نشان می دهد که به دلیل ابتلا به شانه منجمد یا شانه یخزده (Frozen Shoulder) دچار درد و محدودیت در حرکت شانه بودند.

قبل از درمان

بعد از درمان

لیزرآکوپانکچر، طب سوزنی و لیزر موضعی روش های موثری برای درمان شانه منجمد (شانه یخ زده یا فروزن شولدر) و اسپاسم های عضلانی است. همانطور که در این ویدئو مشاهده می کنید، بیمار در اثر پارگی کتف دچار درد و محدودیت در حرکات شانه چپ بودند و شهریور ماه عمل جراحی کتف انجام داده اند، اما پس از گذشت چهار ماه همچنان درد و محدودیت در حرکت شانه وجود داشت. پس از انجام پنج جلسه طب سوزنی، لیزرآکوپانکچر و لیزر موضعی با فرکانس اختصاصی شانه، دامنه حرکات دست به سمت بالا و پشت افزایش یافت، درد شانه به طور کامل برطرف گردید و بیمار رضایت صد درصد از درمان دارند.

پیش از نیز بیمار در سال ۹۵ در اثر عمل سرطان سینه دچار درد و محدودیت حرکت در شانه راست شده بودند و در همان سال نیز بالیزراکوپانکچر مشکل ایشان به لطف خدا به طور کامل برطرف شده بود.

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.