درمان زانودرد با لیزرآکوپانکچر

زانودرد و علل آن

زانودرد یکی از دردهای اسکلتی- عضلانی شایع در بین افراد است. زانو درد می‌تواند به صورت سفتی و خشکی زانو بروز کند و بیشترین مشکل در خم و راست کردن زانو است. صرفنظر از سن و جنسیت، این بیماری در زنان بیشتر از مردان شایع است و می تواند به شکل تدریجی یا ناگهانی بروز کند.

افراد جوان معمولاً به دلیل تحرک نامناسب بدن از زانو درد شکایت دارند و این درد بیشتر هنگام نشستن و برخاستن یا کوهنوردی و یا بالا و پایین رفتن از پله ها نشان داده می شود. یکی از علل شایع درد زانو در جوانان ساییدگی کشکک است که در اثر حرکات نامناسب زانو در حین ورزش یا به دلیل ضربه یا ضعف عضلات ران به وجود می آید.

در افراد مسن تخریب غضروف مفصلی زانو عامل درد است. اگر درد زانو به صورت مزمن در آید، موجب ورم زانو میشود؛ بدین معنا که صدمات زانو در ابتدا با ورم همراه هستند که خود عامل صدمات بیشتر خواهد بود.

درد مزمن زانو در ۴۶٫۸% از افراد مسن دیده می شود و شایع ترین درد در بین این افراد است؛ به خصوص در بازه سنی ۵۰ تا ۶۹ سال درد زانو بیشتر است و عامل آن استئوآرتریت مفصل زانو است که منجر به محدودیت عملکرد زانو و در نتیجه کاهش کیفیت زندگی فرد می گردد.

مشکل در راه رفتن، عدم تحمل وزن بدن، ناتوانایی در بالا رفتن یا پایین آمدن از پله ها و ناتوانی در خم و راست کردن زانو از جمله علائم مربوط به درد زانو هستند.

درمان درد زانو با لیزرآکوپانکچر

بررسی ها نشان می دهد تحریک نقاط طب سوزنی با سوزن های ظریف یا با لیزر کم توان باعث بروز یکسری واکنشهای شیمیایی در بدن می‌شود که با تولید سیگنال‌هایی که در امتداد نخاع تا مغز امتداد می یابند، باعث آزاد شدن اندورفین ها و انکفالین ها می شود که احساس درد را بهبود می بخشند. همچنین، تولید کورتیزول، هورمونی که به کاهش التهاب کمک می کند، در اثر تحریک نقاط طب سوزنی به اثبات رسیده است.

مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۴ توسط دکتر برمن نشان می دهد بیمارانی که طب سوزنی دریافت کرده بودند عملکرد بهتر و میزان درد بسیار کمتری در زانو نسبت به افراد گروه کنترل که طب سوزنی غیرواقعی (پلاسبو) دریافت کرده بودند، نشان دادند.

لیزرآکوپانکچر به خوبی می تواند درد، انعطاف ناپذیری، کیفیت عملکرد و دامنه حرکت زانو را بهبود بخشد. در روش لیزرآکوپانکچر نقاط زیر به همراه برخی نقاط دیگر که بر روی گوش قرار دارند، برای درمان درد زانو با لیزر کم توان تحریک می شوند. این روش، بدون درد و بدون عوارض جانبی بوده و موثرتر از طب سوزنی سنتی عمل می کند.

Xi Yan (extra points)
Heding (extra point)
SP10 (Xuehai)
ST34 (Liangqiu)
GB34 (Yanglingquan)
SP9 (Yinlingquan)
ST36 (Zusanli)

نقطه ST-36 برای درمان زانودرد

 

 

 

 

 

 

 

محل نقطه ST-36  بر روی بدن

 

 

 

آدرس: تهران- خیابان ولی عصر- بالاتراز پل همت- روبروی خیابان دهم گاندی- ساختمان ۷۹۰- واحد ۹ – مطب دکتر عباس انصاری

۰۲۱-۲۶۷۶۷۲۰۵

۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

تلگرام: DrAnsariClinic@

اینستاگرام: Dr.Abbas_Ansari@

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.