درمان دائمی انواع فوبیا با لیزرآکوپانکچر گوش

فوبیا از جمله اختلالات اضطرابی بسیار شایع در بین افراد است و افراد زیادی با این مشکل مواجه هستند. مسلماً ترس در حالت متعادل و طبیعی آن یک واکنش مثبت در جهت حفاظت در برابر خطرات است، اما زمانی که این ترس به حالت خیلی شدید و غیر منطقی و همیشگی از یک جسم، موقعیت، حیوان یا شخص خاص باشد، مسلما نیاز به درمان دارد. افراد مبتلا به فوبیا از وضعیت هایی که در آنها ایجاد ترس می کنند، اجتناب می‌کنند. در صورتیکه فوبیا از موارد خاصی باشد که دوری از آنها مشکلاتی در زندگی فرد ایجاد نمی کند، می توان تا حدودی از درمان آن صرفنظر کرد، اما در صورتی که فوبیا باعث بروز مشکلات دیگر در زندگی فرد و مانع فعالیت یا لذت بردن از یک زندگی معمول شود، مسلما نیاز به درمان دارد.

از آنجا که فوبیا نوعی ترس غیر منقول و بیمارگونه است و ترس واقعی محسوب نمی شود، تبعات زیادی از جمله اضطراب و استرس به دنبال دارد و به هیچ عنوان معقول نیست که فرد از یک زندگی عادی و فعالیت‌های معمول محروم شود.

تعداد فوبیاها بسیار زیاد است، اما سه گروه عمده از فوبیا وجود دارد که یکی از آنها ترس از اماکن عمومی، نوع دیگر ترس از روابط اجتماعی و در نهایت یک فوبیای خاص، یعنی ترس شدید از یک وضعیت یا جسم خاص را شامل شود.

ترس از حیوانات مثل ترس از حشراتی مثل عنکبوت، زنبور، سوسک یا حیواناتی مثل مار یا پرندگان یکی از انواع شایع فوبیا است. شاید بگویید به راحتی می توان از این نوع موجودات دوری کرد، اما افراد مبتلا به ترس از فضاهای بسته، هیچ گاه نمی توانند از آسانسور استفاده کنند یا از مسیرهای دارای تونل عبور کنند. افرادی که از این گونه فضاها فوبیا دارند، همیشه تصور می‌کنند ممکن است در این فضاها خفه شوند یا گیر بیفتند، بنابراین مجبور به استفاده از پله به جای استفاده از آسانسور می‌شوند یا نمی توانند از مسیرهای دارای تونل استفاده کنند

نوع معمول دیگری از فوبیا، ترس از ارتفاعو ترس از پرواز است. چنین افرادی نمی ‌توانند از هواپیما استفاده کنند دچار استرس می شوند یا حتی ممکن است حملات عصبی به آنها دست دهد، یا هنگام بالا رفتن از پله یا نردبان دچار حمله عصبی می گردند. بدین صورت است که برخی از فوبیا ها به راحتی می تواند باعث اختلال در زندگی فرد شود.

نوع دیگر فوبیا، ترس از دندانپزشکی می باشد که معمولاً به دلیل  ترس از وسایل خاص و یا ترس از خون و آسیب دیدن بروز می کند. با همین چند مثال می توانید نحوه تاثیر فوبیا بر زندگی را به خوبی درک کنید.

ترس از روابط اجتماعی یا اماکن شلوغ نیز تاثیر بسیار شدیدی بر روابط اجتماعی و شغلی هر فرد خواهد داشت

توصیه ها و رفتارهای زیادی برای درمان فوبیا وجود دارند؛ از جمله تلاش برای منطقی کردن ترس، مواجهه درمانی که در آن فرد به طور واقعی یا به صورت مدل سازی شده در موقعیتی که نسبت به آن فوبیا دارد قرار می گیرد تا حساسیت زدایی تدریجی صورت گیرد، مدیریت اضطراب، کمک های روانشناسی یا دارویی و دیگر تکنیک ها و روش های درمانی که معمولاً به آرامش فرد یا غلبه بر ترس او کمک می کند.

این روش ها ممکن است از دید افرادی که هیچ فوبیایی ندارند یا فوبیای آن ها ضعیف یا غیر مرسوم است، آسان به نظر بیاید، اما افراد مبتلا به فوبیا بخوبی می دانند که کنترل ترس بی دلیل و غیر منطقی کار راحتی نیست.

روش جدیدی به نام لیزرآکوپانکچر گوش در تنها یک تا سه جلسه درمان این مشکل شما را مرتفع می سازد. در این روش ناحیه خاصی از گوش که مربوط به انواع ترس است، با لیزر کم توان تحریک می شود و فرد دیگر ترسی از موقعیت یا جسم یا حیوان خاص نخواهد داشت.

 

 

 

آدرس: تهران- خیابان ولی عصر- بالاتراز پل همت- روبروی خیابان دهم گاندی- ساختمان ۷۹۰- واحد ۹ – مطب دکتر عباس انصاری

۰۲۱-۲۶۷۶۷۲۰۵

۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

تلگرام: DrAnsariClinic@

اینستاگرام: Dr.Abbas_Ansari@

 

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.