درمان بی اختیاری ادراری با لیزرآکوپانکچر و لیزر نقاط گوش

بی اختیاری ادراری و یا فقدان کنترل مثانه مشکل شایعی است که اغلب باعث خجالت می شود. دامنه  شدت، از خروج گاه و بیگاه ادرار در هنگامیکه شما سرفه یا عطسه می کنید تا نیاز فوری به دفع ادرار که بصورت بسیار ناگهانی و شدید است، متغیر می باشد.

علائم بی اختیاری ادراری

بعضی از مردم گاهی نشت و خروج مقدار جزئی ادرار را تجربه می کنند و بقیه خیلی اوقات لباس هایشان را خیس می کنند.

بی اختیاری اداراری شامل موارد زیر است:

• بی اختیاری استرسی (ناشی از فشار): ادرار وقتی نشت می کند که شما روی مثانه خود با سرفه، عطسه، خندیدن، ورزش کردن یا بلندکردن چیزهای سنگین، فشار وارد می کنید.

• بی اختیاری فوری: شما نیاز ناگهانی و فوری به دفع ادرار دارید و به دنبال آن خروج غیر ارادی ادرار صورت می گیرد. شما ممکن است لازم باشد که به کرات مثلاً در تمام طول شب، دفع ادرار داشته باشید. بی اختیاری فوری ممکن است ناشی از یک عارضه کوچک مثل عفونت و یا یک عارضه جدی تر مثل اختلال عصبی یا دیابت باشد.

• بی اختیاری سرریزی: شما چکیدن مکرر یا دائمی ادرار ناشی از عدم خالی شدن کامل مثانه را تجربه می کنید.

• بی اختیاری عملکردی: اختلالی جسمی یا روانی مانع از حضور به موقع شما در توالت می شود. بعنوان مثال، اگر شما آرتروز شدید دارید، ممکن است نتوانید دکمه شلوارتان را به موقع باز کنید.

• بی اختیاری مختلط: شما بیش از یک نوع از بی اختیاری های ادارای را تجربه می کنید.

بی اختیاری ادرار مسلما موجب خجالت فرد می شود. اگرچه این مشکل اغلب با افزایش سن بیشتر می شود، اما پیامد اجتناب ناپذیر پیری محسوب نمی شود.
علل بی اختیاری ادرار
بی اختیاری ادرار یک بیماری نیست، بلکه یک علامت است. این مشکل ممکن است در اثر عادات روزانه، شرایط پزشکی و یا مشکلات جسمانی ایجاد شود.
بی اختیاری ادراری موقت
برخی نوشیدنی ها، غذاها و داروها ممکن است ادرار آور باشند. مثانه را تحریک کنند و حجم ادرار شما را افزایش دهند. مانند:
الکل
کافئین
نوشیدنی ها و آب گازدار
شیرین کننده های مصنوعی
فلفل تند
داروهای فشار خون و قلب، آرام بخش ها
میزان زیاد ویتامین
بی اختیاری ادرار همچنین ممکن است در اثر یک وضعیت پزشکی که به آسانی نیز قابل درمان است، ایجاد شود مانند:
عفونت مجاری ادراری: عفونت ها مثانه شما را تحریک می کنند، موجب اضطرار شدید در ادرار کردن و گاهی بی اختیاری ادرار می شوند
یبوست: رکتوم (راست روده) در نزدیکی مثانه قرار دارد و رشته های عصبی مشترکی با آن دارد. فشردگی و سفت بودن مدفوع در رکتوم باعث بیش فعالی اعصاب و افزایش تکرر ادرار می شود.
بی اختیاری ادراری دائمی
بی اختیاری ادرار همچنین می تواند یک عارضه مزمن ناشی از مشکلات فیزیکی پایه ای باشد، مانند بارداری، زایمان، تغییرات ناشی از سن، یائسگی، خارج کردن رحم، بزرگ شدن پروستات، انسداد، اختلالات عصبی
در طب چینی، کلیه ها “آب را کنترل می کنند” و مسئول متابولیسم ادرار هستند. چی (انرژی) کلیه ها کمک به نگه داشته شدن ادرار در مثانه می کند. بنابراین، کمبود چی کلیه ها می تواند علت اصلی بی اختیاری ادرار یا مثانه بیش فعال باشد. مطالعات نشان داده اند طب سوزنی و لیزرآکوپانکچر با تقویت کلیه و مثانه و به تعادل رسانیدن انرژی های مربوط به این دو عضو باعث درمان بی اختیاری ادراری و جلوگیری از تکرر نشت غیرقابل کنترل ادرار می شود.

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.