درمان باناروری با لیزرآکوانکچر و طب سوزنی گوش

ناباروری همیشه به معنای عقیم بودن یا ناتوانی دائمی در بچه‌دار شدن نیست. در ایران حدود ۲۰ درصد از زوج‌ها نابارور هستند، اما درصد بسیار کمی از آنها عقیم هستند. بیشتر زوج‌های نابارور که برای بچه‌دار شدن اقدام می‌کنند با درمان و بدون درمان بالاخره صاحب فرزند می‌شوند. مشکل ناباروری ممکن است از طرف مرد، زن یا هر دو باشد. در برخی موارد پس از انجام تمامی آزمایش‌ها، علت اصلی ناباروری مشخص نمی‌شود.

از علل عمده ناباروری در زنان، اختلالات تخمک گذاری است که مانع آزادشدن تخمک از تخمدان ها می شود. اختلالات هورمونی نظیر سندرم تخمدان پلی کیستیک (شرایطی که در آن ترشح هورمون های زنانه در یک خانم کاهش یافته و هورمون تستوسترون بیشتری ترشح می شود)، و هیپر پرولاکتینمی یا ترشح زیاد هورمون پرولاکتین (هورمون محرک تولید شیر در سینه های مادر) می تواند به مشکل باروری خانم ها منجر شود.

سایر عوامل می تواند شامل ورزش بیش از حد، اختلالات غذاخوردن، آسیب و یا تومورها باشد. ناهنجاری های رحم و گردن رحم شامل اختلالاتی نظیر باز بودن و یا موکوس گردنه رحم، یا ناهنجاری هایی در شکل و فضای رحم نیز از دلایل نازایی در زنان است.

زوج های نابارور علاوه بر اضطراب و احساسات ناخوشایند و ناخواسته ای که با آن روبرو هستند، هزینه های گزافی نیز برای درمان های مرسوم مثل IUI (تلقیح داخل رحمی اسپرم) و IVF (لقاح خارج رحمی یا آزمایشگاهی)، خرید انواع دارو، هزینه مربوط به اهدای تخمک یا اسپرم و مراقبت های بهداشتی مدرن را نیز متحمل شوند. این امر سبب می شود زوج های نابارور به دنبال گزینه هایی با هزینه های کمتر و در مواردی حتی موثرتر از گزینه های درمانی فعلی باشند.
طب سوزنی یکی از روش های درمانی مکمل برای رفع این مشکل است. بر اساس پژوهش های طبی متعدد، طب سوزنی با طب سوزنی با افزایش جریان خون و انرژی به رحم، تنظیم هورمون های تولیدمثلی و کاهش استرس و التهاب باعث افزایش شانس بارداری در زنان نابارور می شود. شانس باروری را در زوجین افزایش می دهد. هدف طب سوزنی در این رابطه تنها باردار شدن نیست، بلکه عدم بروز سقط جنین و به دنیا آوردن نوزادی سالم است.

لیزرآکوپانکچر با کاهش استرس، افزایش جریان خون به دستگاه تولید مثل، تنظیم چرخه قاعدگی و متعادل کردن سیستم اندوکرین میتواند به افزایش باروری کمک کند. این روش می تواند جریان خون به پوشش داخلی دیواره رحم را افزایش دهد و به تسهیل در ضخامت و افزایش پوشش آن کمک کند.

طب سوزنی می‌تواند در هر زمانی از پروسه درمان ناباروری شروع شود. فرد می‌تواند قبل از شروع مصرف دارو برای آماده کردن بدن خود و کاهش انواع استرس از طب سوزنی بهره ببرد. می‌تواند در طول درمان برای کمک به اثربخشی درمان و کاهش چشمگیر عوارض جانبی درمان (حالت تهوع، تحریک پذیری و خستگی) و یا در طول دوره های IVF طب سوزنی دریافت کند. انجام طب سوزنی قبل از شروع IVF یا مصرف دارو حتی ممکن است شما را از انجام این درمان ها بی نیاز سازد.

طب سوزنی در صورتی که توسط پزشک متخصص در این زمینه و در نقاط صحیح انجام شود، درمانی بسیار مطمئن، موثر و بدون خطر است.

 

درمان ناباروری با لیزرآکوپانکچر

 

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.