درمان افسردگی با طب سوزنی لیزری و لیزر گوش

علل و اثرات افسردگی

افسردگی یکی از اختلالات شایع خلق و خو است که با علایم فیزیکی و روانی همراه بوده و طبیعتا عملکرد روزانه فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. افراد مبتلا به افسردگی از خواب بی کیفیت، اضطراب، نگرانی، ضعف حافظه، ناتوانی در تمرکز، درد بدن، مشکلات معده و عدم انگیزه در انجام فعالیت هایی که قبلاً از آن لذت می بردند، رنج می برند. در موارد پیشرفته افسردگی منجر به ناامیدی در زندگی و یا حتی تصمیم به خودکشی میشود.

طب امروزی معمولاً افسردگی را بدون توجه به علایم ویژۀ مربوط به هر بیمار با داروهای ضد افسردگی یا روان درمانی سعی در درمان افسردگی دارد.

 

رویکرد طب سوزنی برای مقابله با افسردگی
در مقابل، طب سنتی چین افسردگی را برای هر شخص به طور منحصر به فرد و مختص همان فرد درمان می کند و اینکار با تکنیکهایی مثل طب سوزنی، گیاهان دارویی چینی، ماساژ توینا (Tui-na) و دیگر فعالیت های انرژتیک در جهت احیای تعادل بدن صورت می گیرد.

در لیزر آکوپانکچر نقاط مختلفی در طول بدن با هدف تحریک جریان انرژی مسدود شده، با لیزر کم توان تحریک می گردد. بررسی های صورت گرفته از ابتدای قرن نوزدهم نشان می دهد طب سوزنی اثرات مثبتی بر بیماران افسرده دارد، به ویژه زمانی که در ترکیب با روان درمانی و داروهای گیاهی استفاده می شود. جان آلن، روان‌درمان از دانشگاه آریزونا و رزا شیلر متخصص طب سوزنی اولین مطالعه کنترل شده را برای درمان علایم افسردگی با استفاده از طب سوزنی در غرب انجام دادند. در این بررسی، ۳۴ بیمار افسرده زن به مدت هشت هفته در سه گروه درمانی مختلف قرار گرفتند؛ گروه اول تحت درمان با طب سوزنی بودند، گروه دوم که طب سوزنی برای آنها انجام می شد اما نه برای بیماری افسردگی، و گروه سوم که هیچ درمانی دریافت نمی کردند. نتایج نشان داد گروه اول کاهش قابل توجهی در مقایسه با دو گروه دیگر در علائم افسردگی داشتند.

بررسی انجام شده در سال ۲۰۱۳ نیز نشان داد طب سوزنی الکتریکی یا الکترواکوپانکچر که در آن از انتقال جریان ضعیف برق به سوزنها استفاده می شود، به اندازه داروی فلوکستین در برطرف کردن علائم افسردگی موثر است.

در پژوهشی دیگر محققان تاثیر طب سوزنی را بر اختلالات جنسی که یکی از عوارض جانبی داروهای ضد افسردگی است، بررسی نمودند. هر دو گروه زن و مرد در این مطالعه، بهبود عملکرد جنسی در درمان طب سوزنی را نشان دادند. بنابراین با انجام لیزرآکوپانکچر که در آن به جای تحریک نقاط با سوزن از لیزر کم توان استفاده می شود و روشی موثر و کاملا بدون درد و عوارض است می توانید به راحتی از افسردگی و اضطراب رهایی یابید.

 

 

منبع:

Learning and Resource Center Articles. Depression and Acupuncture – A new hope for relief
By: Indira Samayoa-Bettner, Acufinder.com Staff Writer

آدرس: تهران- خیابان ولی عصر- بالاتراز پل همت- روبروی خیابان دهم گاندی- ساختمان ۷۹۰- واحد ۹ – مطب دکتر عباس انصاری

۰۲۱-۲۶۷۶۷۲۰۵

۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

تلگرام: DrAnsariClinic@

اینستاگرام: Dr.Abbas_Ansari@

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.