درمان اضطراب با استفاده از تحریک فشاری نقاط خاصی از گوش

هرچند پزشکان و بیماران معمولاً اختلالات روانی را نادیده می‌گیرند اما شواهد بسیاری وجود دارد که عوامل روانشناسی تأثیر عمیقی بر شرایط فیزیکی دارند. تا وقتی که مسائل هیجانی مربوط به اضطراب، افسردگی، تنهایی، خشم و شرمندگی به خوبی حل نشوند، انگیزه‌های ناخودآگاه بیمار می‌تواند ماهرترین درمانگران را شکست دهد. بنابراین اگر به دنبال زندگی بهتر و آرامتر هستید باید به دنبال راهی برای رهایی از اینگونه مشکلات هیجانی در خود باشید. حتی وقتی بیماران با جدیت بیان می‌کنند که می‌خواهند از شر درد جسمانی رهایی یابند ولی باز از میزان تأثیر منفی اندیشه‌ها، نگرش‌ها و رفتارهای خود، آگاه نیستند. برخورد آرام اما قاطعانه با احتمال وجود چنین موانع روانی معمولاً پیش از انجام هر گونه درمان طبی نیاز است؛ بنابراین اگر به راستی قصد دارید از شر دردهای جسمی نجات پیدا کنید باید ابتدا به دنبال درمان مشکلات هیجانی خود باشید.

 

طب سوزنی گوش روشی موثر و فاقد عارضه برای بهبود انواع مشکلات و بیماری ها است؛ با تحریک نقاط خاصی از گوش که مربوط به مشکل یا اختلال مربوطه در بدن هستند می توان به بهبود و رفع انواع بیماری ها کمک کرد. برای مثال محل نقطه مربوط به درمان اضطراب در شکل زیر نشان داده شده است. این نقاط معمولا با دستگاه های الکتریکی مربوط به طب سوزنی گوش تشخیص داده شده و سوزن زده می شوند. سوزن های می توانند نیمه دائمی باشند و به مدت ۲ تا ۳ هفته (جهت تاثیر بیشتر) در گوش باقی بمانند اما خودتان نیز می توانید با وسیله ای مانند خودکار این نقاط را تحریک کنید البته نه به حالتی که احساس درد کنید.

untitled3%d8%b1%d8%b1

همانطور که مشاهده می کنید این نقطه روی لوب گوش در محل اتصال آن با ناحیه صورت قرار دارد و تحریک آن به رفع اضطراب در فرد کمک می کند.

گاهی درمانگران این نقطه را با نقطه SP-2 (طحال ۲) بر روی بدن ترکیب می کنند.

 

مترجم: مرضیه احمدی

 

طب سوزنی گوش همه روزه در کلینیک طب سوزنی دکتر انصاری انجام می شود.

تهران- سعادت آباد- میدان کتاب- ابتدای بلوار کوهستان- پلاک ۲۸- طبقه فوقانی داروخانه دکتر شاهرودی- کلینیک طب سوزنی   تلفن:۲۲۳۸۶۵۰۱-۰۲۱ ، ۲۶۷۶۷۲۰۵-۰۲۱ و ۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

 

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.