درمان اختلالات قاعدگی با طب سوزنی لیزری گوش و بدن

عدم قاعدگی یا نامنظم بودن قاعدگی از جمله مسائل نگران کننده و اضطراب آور برای زنانی است که در سنین باروری خود هستند، چراکه این مسئله در صورت عدم پیگیری ممکن است موجب نازایی، کم باروری و یا یائسگی زودهنگام شود.
چرخه قاعدگی به طور طبیعی هر ۲۸ روز یکبار (بعلاوه یا منهای ۷ روز) رخ میدهد. زمانی گفته می شود خونریزی قاعدگی نامنظم است که زودتر از ۲۱ روز شروع شود و یا طول دوره خونریزی بیشتر از ۸ روز باشد. حدود ۳۰ درصد از زنان در سن باروری دچار نامنظمی در چرخه قاعدگی خود هستند که علت آن حتما باید پیگیری شود، چراکه می تواند نشانگر عوارض یک بیماری باشد.
علل بسیاری میتواند منجر به قاعدگی نامنظم شود. تغییرات در میزان هورمون های استروژن و پروژسترون می تواند الگوی طبیعی قاعدگی شما را مختل کند. سایر علل عبارتند از:
– ورزش شدید
– سندرم تخمدان پلی کیستیک
– استرس
– پرکاری یا کم کاری تیروئید
– فیبروئید رحم
– ضخیم شدن پوشش داخلی رحم یا پلیپ رحم

طب سوزنی روشی ایمن و طبیعی برای درمان انواع اختلالات قاعدگی است. براساس تئوری های طب چینی، اختلال و بیماری زمانی ایجاد می شود که جریان چی در بدن مختل شود. بنابراین، طب سوزنی با تاثیر بر محور هیپوتالاموس-هیپوفیز- تخمدان و افزایش جریان خون به رحم و تخمدان ها موجب متعادل شدن هورمون ها و در نتیجه تنظیم قاعدگی فرد می شود. استرس زیاد و افزایش سن می تواند موجب کاهش جریان خون غنی از مواد مغذی به اندام های تولید مثل شود. طب سوزنی سیستم عصبی را آرام می کند و با برطرف کردن استرس و تنش، موجب اتساع عروق خونی و درنتیجه افزایش جریان خون و تقویت بدن می شود.

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.