تشخیص بیماری از روی گوش

یکی از تغییرات سطح گوش خارجی وجود چین های مورب روی لوب گوش است که به انواع خاصی از اختلالات سلامت مربوط می‌شوند‌. همانطور که در تصویر دوم از کتاب «راهنمای طب سوزنی گوش» (اوریکولوتراپی) مشاهده می کنید، بسته به نقطه ابتدا و انتهای چین مورب، می توان اختلال مربوطه را تشخیص داد. به عنوان مثال، وجود چین موربی که تا پایین لوب کشیده شده است، بیشتر بیانگر مشکل عروق کرونر قلب است که سطح فشار خون بیمار یا سطح کلسترول سرم را نشان می‌دهد. نوع شیاری که در تصویر اول مشاهده می کنید، مربوط به بیماری منیر (Meniere) می باشد.
نقاط قرمز روشن، ارغوانی یا قهوه‌ای در برخی از نقاط گوش از دیگر تغییرات قابل مشاهده در سطح گوش هستند که معمولاً نشان‌دهنده التهاب شدید در بدن هستند.
پوسته‌های سفید، پوسته‌های خشن، قسمت‌های بدون پوست، پوست‌ریزی (پوسته پوسته شدن) و قسمت‌های شوره مانند در سطح گوش معمولاً نشان‌دهنده وضعیت مزمن در بدن هستند.
تا زمانی که اعضای داخلی فعالیت طبیعی دارند، هیچ نقطه‌ای از گوش که مربوط به ناحیه‌ای از بدن یا عضو داخلی است، دچار تغییر نخواهد شد. تغییرات ظاهری یا حساسیت به لمس تنها زمانی ظاهر می‌شود که آسیب یا اختلال عملکردی در عضو متناظر آن در بدن وجود دارد.

برگرفته از کتاب راهنمای طب سوزنی گوش (اوریکولوتراپی)
مترجم: دکتر عباس انصاری

IMG_20200116_105613_495 IMG_20200116_105622_863 WhatsApp Image 2020-06-06 at 7.41.45 PM gosh

کتاب راهنمای طب سوزنی گوش (اوریکولوتراپی)

نویسنده: پرفسور تری اولسون

مترجم دکتر عباس انصاری

 

پوستر برای سایت

نقشه نقاط طب سوزنی گوش

ترجمه از انگلیسی به فارسی

مترجم: دکتر عباس انصاری

۰۲۱-۲۶۷۶۷۲۰۵

۰۹۱۰-۶۶۴۲۹۲۰

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.