تأثیر لیزرآکوپانکچر و لیزر موضعی گردن بر درد و دیسک گردن

درد گردن که به اشکال مختلف بروز می کند، یکی از دردهای اسکلتی- عضلانی رایج در بین جوانان است که زندگی را برای بیمار مشکل می سازد. درد شدید، بی حسی و سوزن سوزن شدن در ناحیه گردن که در مواردی تا درون کتف و دست ها ادامه دارد، از علائم شایع درد و دیسک گردن است. علت اصلی این دردها انقباض بیش از حد ماهیچه های گردن و فشار بیش از حد بر روی مهره ها و بیرون زدگی دیسک بین مهره ای می باشد.

امروزه با توجه به استفاده زیاد از رایانه و موبایل، کم تحرکی، فقدان ورزش، وضعیت نادرست نشستن و خوابیدن، ساعت های نشستن طولانی، اضافه وزن، ورزش های ناصحیح که همگی منجر به اسپاسم عضلات، فشار عضلانی بیش از حد و درنتیجه بروز عدم تعادل بین عضلات و استخوانها می شود، شاهد بروز دردهای اسکلتی- عضلانی زیادی حتی در بین جوانان هستیم.

    طب سوزنی به روش های مختلف آن از جمله لیزرآکوپانکچر باعث ریلکس شدن عضلات، باز کردن مسیرهای مسدود شده انرژی در بدن، افزایش گردش خون به ناحیه آسیب دیده، کاهش علائم التهابی ناشی از بیرون زدگی دیسک، کاهش تحریک عصب درگیر، آزاد کردن اندورفین، افزایش انعطاف عضلات و افزایش سرعت ترمیم باعث بهبود دردهای اسکلتی- عضلانی مانند دیسک کمر، کمردرد و دیسک و درد گردن می شود.

نمونه بالینی

 بیمار ۳۶ ساله دچار دیسک گردن در ناحیه مهره ۴ و ۵ و ۶ بودند که ۱۲ جلسه لیزرآکوپانکچر، لیزر موضعی و طب سوزنی انجام دادند و هم اکنون بدون مصرف دارو هیچ دردی احساس نمی کنند و احساس سنگینی که بیمار قبل از درمان در ناحیه کتف چپ داشتند، کاملاً برطرف شده است.

 

 

IMG_1581260156168

 

 

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.