بهبود عوارض فلج مغزی (بیماری CP) با لیزرآکوپانکچر و طب گوش

لیزر آکوپانکچر یا طب سوزنی لیزری از درمان های موثر، کاملا دون درد و بدون عارضه برای بهبود عوارض بیماری فلج مغزی یا سی پی است.
نمونه بالینی زیر بیمار م. الف. چهارساله از گیلان را نشان می دهد که در هفته سی و یکم بارداری به صورت نارس به دنیا آمدند و دوقلو بودند که یکی از آنها در بدو تولد فوت شدند و ایشان نیز به دلیل آمفیزم ریه مدتی در بیمارستان در دستگاه انکوباتور نگهداری می شدند.
به دلیل آمفیزم ریه انجام عمل ریه اجتناب ناپذیر بود و در بیمارستان به دلیل عدم مراقبت های صحیح و نرسیدن اکسیژن کافی دچار فلج مغزی می شوند. بیمار نمی تواند به طور کامل بنشیند و طرز راه رفتن ایشان را می‌توانید در ویدیوی زیر مشاهده کنید. همچنین، در بدو تولد دچار تشنج شدند و مبتلا به استرابیسم چشمی و ترس شدید هستند و تعادل ندارند.

درمان با لیزراکوپانکچر و لیزر موضعی ناحیه سر (کودکان را سوزن نمی زنم) تغییرات بیمار به این شکل است: از جلسه سوم تغییرات چشمگیر در بیمار ایجاد شده، خودش را به سمت دیگران می کشاند، از زمین بلند می کند و به کمک آنها می‌تواند بایستد، جملات را کاملتر می گوید و درکش از حرف زدن دیگران بیشتر شده است.ومیزان استرابیسم چشم هم کاهش یافته است.
بیمار قبل از درمان همیشه دست چپ خود را در خواب و بیداری جمع میکرد، اما بعد از درمان اصلا دستش را جمع نمی کند و استفاده از دست چپ بیشتر شده است. طرز ایستادن بیمار را می‌توانید در ویدیوی بعد از درمان مشاهده بفرمایید. درمان برای بهبودی کامل بیمار ادامه دارد.

 

منبع: www.DoctorAnsari.com

تلگرام: DrAnsariClinic@

اینستاگرام: Dr.Abbas_Ansari

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.