برطرف کردن “نگرانی” با استفاده از تحریک گوش/ طب سوزنی دکتر انصاری

طب سوزنی گوش برای انواع مشکلات و بیماری های جسمی و ذهنی- هیجانی روشی بسیار موثر و بدون عارضه است. روان‌پزشکان و روان‌شناسان از طب سوزنی گوش برای کاهش اضطراب، افسردگی، بی‌خوابی، اعتیاد به الکل و سوء مصرف مواد استفاده می کنند.

یکی از مشکلاتی که امروزه بیشتر افراد با آن روبرو هستند مشکل نگرانی است که تاثیر فراوانی بر دیگر جنبه های زندگی فرد دارد. انواع روش های رسیدن به آرامش ذهنی- هیجانی و رفع اضطراب و نگرانی وجود دارند مثل استفاده از دارو، انجام تمرینات آرامش بخش مثل یوگا و مدیتیشن اما استفاده از دارو مسلما بدون عارضه نخواهد بود و انجام تمریناتی مثل یوگا و مدیتیشن برای همه و بطور مداوم ممکن نیست. علاوه بر این باید به دنبال درمان ریشه ای اینگونه مشکلات باشیم.

طب سوزنی گوش یکی از روش های موثر و بدون عارضه برای رفع اینگونه مشکلات است. حتی در صورتی که محل نقاط مربوط به مشکلات و اختلالات بر روی گوش را بدانید خودتان می توانید این نقاط را با وسیله ای مثل نوک خودکار به مدت یک دقیقه فشار دهید به صوری که احساس درد شدید نداشته باشید. اما بهترین راه مراجعه به درمانگر طب سوزنی گوش با مهارت کافی در پیدا کردن نقاط مربوط به اختلال یا مشکل در بدن شما و تحریک نقاط با سوزن یا دستگاه Point select و یا استفاده از سوزن های نیمه دائمی (ASP) است.

در اینجا نقطه نگرانی بر روی گوش نشان داده شده است:

untitledrrrrrاین نقطه روی گوش چپ قرار دارد و از نظر موقعیت مکانی معادل نقطه اضطراب بر روی گوش راست است (در محل اتصال لوب گوش به ناحیه صورت، تقریبا همسطح با نقطه مربوط به چشم).

نقطه نگرانی بر روی گوش معادل نقطه LU-1 بر روی بدن است.

می توان جهت تاثیر بیشتر این نقطه آن را با نقطه کیسه صفرا (GB-43) بر روی گوش ترکیب کرد (به ویژه در مورد میگرن).

 

مترجم: مرضیه احمدی

 

طب سوزنی گوش همه روزه در مطب طب سوزنی دکتر انصاری انجام می شود.

تهران- سعادت آباد- میدان کتاب- ابتدای بلوار کوهستان- پلاک ۲۸- طبقه فوقانی داروخانه دکتر شاهرودی- مطب طب سوزنی  

تلفن:۲۲۳۸۶۵۰۱-۰۲۱ ،

۲۶۷۶۷۲۰۵-۰۲۱ 

۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

 

مطالب مرتبط

در رابطه با این مطلب نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.